Hale dla przemysłu – jak błyskawicznie zbudować?

Gdzieniegdzie przeprowadzane są budowy. Buduje się duże hale, które mają służyć jakimś celom. Często są to na przykład hale targowe. W wielu aglomeracjach oraz Polski i w miastach zagranicznych są gigantyczne i popularne w całym kraju hale, na jakich przeprowadza się transakcje sprzedaży. Są to tak oznaczane hale komercyjne. Taka hala jest zazwyczaj zadaszonym okazałym terenem. Na ogół są to hale wielkopowierzchniowe.

Budowa tego typu hal nie jest zanadto karkołomna. Oczywiście potrzebne jest dostosowanie się do przepisów prawa budowlanego, potrzebne jest stosowanie wszelakich zasad budowlanych. Taka hala ma być bezpieczna. Jednocześnie w halach tego typu przebywa wiele osób, nieraz nawet dużo tysięcy ludzi. Osoby, jakie pracują na halach, które spędzają na nich wiele godzin dziennie, jakie w takich halach handlowych robią zakupy muszą czuć się bezpiecznie. A o takie bezpieczeństwo trzeba zadbać już w chwili budowania hali.

Potrzebne jest posiadanie porządnego projektu. Projektowaniem hal absorbują się architekci. Takie hale przemysłowe czy hala namiotowa projektowane są nieco inaczej niż na przykład budynki mieszkalne. Różnica polega przede wszystkim na tym, iż hale są budynkami wielkopowierzchniowymi. W takich halach umiejscowione są na przykład galerie handlowe. Konieczne jest ustalenie czemu ma służyć taka hala, do jakich celów będzie stosowana. W szeregu przypadków cel przeznaczenia wyznacza generalny wykonawca oraz to on jest nadrzędnym inwestorem. Hale są okazałą, zazwyczaj stalową konstrukcją.

Nieodzowne jest nadzwyczaj dokładne łączenie wszystkich szczegółów takiej konstrukcji hali. Jest to praca ciężka jednak dosyć ekspresowo widać efekty budowy hali. Niejednokrotnie budowa hali fachowcom zajmuje zaledwie kilka tygodni. Rzecz jasna wiele zależy od techniki budowy, od metod użytkowanych w trakcie budowania hali, jednakowoż też oraz od tego, czemu taka hala ma służyć. Jeśli jest to hala tak zwany hangar wtedy postawienie jej zajmuje niewiele czasu. W parę tygodni zostaje wystawiony budynek, w kolosalnej mierze wykonany ze stalowej konstrukcji, w jakim będzie odbywał się na przykład handel.

Close
Sierpień 2022
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031