Następstwa budowy domu – przekonaj się, w jaki sposób to wygląda

Tak w zasadzie jeżeli chodzi o budowanie domu, to mówimy tu o pewnym procesie, jaki to jest definiowany mianem kolejnych etapów. Istnieje pewien przygotowany porządek, który to ma miejsce przy stawianiu obiektu, jakim jest dom.

Struktura domu to trzy fazy, o jakich wolno oznajmić oraz które to wynikają w trakcie stawiania budynku. Pierwszym etapem jest tu tak nazywany „stan zerowy”, jaki to nie obejmuje jeszcze samej konstrukcji, a tylko cykl kroków, jakie wypada podjąć przed zainicjowaniem prac. Mówiąc krótko niebezużyteczne jest tu wytyczenie działki pod zabudowę, ustawienie ogrodzenia, plan zagospodarowania terenu i wszelkie inne formalności prawne jakich to wypada dopilnować.

Kiedy postawimy ściany fundamentowe i poprowadzimy podziemne instalacje wchodzimy do drugiego etapu budowy domu, który to określany jest jako stan surowy. Obejmuje on prace naziemne, a wobec tego przede wszystkim stawianie samego budynku. W owym czasie to murujemy wszystkie ściany, tak peryferyjne, jak i wewnętrzne, tworzymy prawdopodobne klatki schodowe, budujemy półpiętra oraz stropy, otwory okienne i drzwiowe, a także kryjemy obiekt więźbą dachową, razem z jej pokrywaniem – polecamy pozwolenie na budowę domku letniskowego. Wolno tu jeszcze wspomnieć o otworach wentylacyjnych i kominowych. Kiedy stworzony przez nas budynek stoi czeka nas następny proces, który dalej określamy mianem „stanu surowego”, chociaż w przypadku tworzenia całej konstrukcji powiadamy o „stanie surowym otwartym”, natomiast wszelkie roboty wykończeniowe to „stan surowy zamknięty”.

Jedynymi zewnętrznymi robotami są tutaj prace tynkarskie, a także wykonywanie zewnętrznej stolarki okiennej i każdych drzwi prowadzących do środka. Konstrukcja domu to tak w istocie także cykl obejmujący prace wewnętrzne. Spostrzegamy przez to takie czynności, jak zakładanie wszelkich instalacji wewnętrznych, tynkowanie ścian wewnątrz budynku, malowanie, sporządzanie wszelkiego rodzaju posadzek, instalowanie przypuszczalnych rozwiązań grzewczych, jak choćby nagrzewanie podłogowe, stolarka wewnętrzna, a również wyposażenie pomieszczeń sanitarnych w tak zwane białe detale montażowe. Po przeprowadzeniu tych prac następuje oddanie budynku do użytku, kiedy to powiadamy o trzecim etapie, inaczej tak zwanym „stanie pod klucz”.

Close
Sierpień 2022
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031