Sprawne działanie wentylatorów do pyłów produkowanych w Nestro

Wprowadzenie optymalnej technologii odpylania przez firmę Nestro to kolejny dowód tego, że firma ta bardzo dobrze rozeznana jest w nowoczesnych rozwiązaniach służących ochronie środowiska i zadbaniu o kondycję zdrowotną pracowników w wyznaczonym miejscu. Optymalne odpylanie ma szczególne znaczenie tam, gdzie korzysta się z maszyn stolarskich oraz w centrach obróbczych. Pozwoli to zredukować koszt eksploatacji urządzeń jakie zajmują się obrabianiem drewna.

Nowoczesne instalacje odpylania, przystosowane do specyfiki pracy w wyznaczonym zakładzie zastępują ręczne usunięcie odpadów poprodukcyjnych. Nie ma mowy o tym, że jakieś odpady zostaną w maszynie, dzięki czemu będzie ona funkcjonowała bardzo dobrze. Technologie firmy z tego zakresu dedykowane są dla mniejszych, jak i dla średnich firm.

W mniejszych firmach mogą zostać wykorzystane: filtry workowe typu NASF, filtry stanowiskowe typu NFB a także filtry podciśnieniowe typu NE 160, 250 i 300. Filtry workowe w zestawieniu z wentylatorem są urządzeniem odpylającym. Można je stosować na hali produkcyjnej. Filtry stanowiskowe da się podłączać do jednej lub do dwóch maszyn. To idealne wyjście dla firm, w jakich nie ma nazbyt dużo maszyn. Filtry podciśnieniowe wyposażone są w niewielkich wymiarów Wentylatory do pyłów. Zwarta budowa oraz mobilność pozwalają na zastosowanie w wielu zakładach pracy. Można do takiego urządzenia dodać do trzech maszyn.

Dla średnich i dużych zakładów Nestro oferuje filtr podciśnieniowy typu ZWF 9/4, przystosowany do oddzielenia pyłu albo wiór pochodzenia drzewnego od 5 do stu tysięcy m3/h. To urządzenie zbudowano z komór, wobec czego można je w dowolny sposób rozbudować. Ma dużo zabezpieczeń technicznych, dlatego nie trzeba się bać, że może wywoływać niebezpieczeństwo w miejscu pracy. Propozycja katalogowa bogatsza jest o instalacje redukujące ciśnienie, przeznaczone do tych miejsc, w jakich istnieje niebezpieczeństwo wybuchu pyłu. Maszyny filtracyjne oczyszczą wtedy pył z groźnych mieszanek powietrza.

Close
Grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031