Unowocześniona nagrzewnica indukcyjna IHM jako jeden z najważniejszych wyrobów przedsiębiorstwa Energoel

Unowocześniona nagrzewnica indukcyjna IHM jako przykładowy z najważniejszych produktów firmy Energoel wybierana jest w głównej mierze z uwagi na wszechstronne właściwości. Wysokoczęstotliwościowe urządzenie dedykowane jest do nagrzewania indukcyjnego, o udostępnionych mocach w zależności od wybranego modelu: 3kW, 6kW, 12kW oraz 20kW. Częstotliwość pracy w urządzeniu to od pięćdziesięciu do ośmiuset kHz. W takim przypadku także wiele uzależnione jest od konfiguracji.

Urządzenia podanej firmy, zaliczające się w skład serii IHM mogą być wyposażone w wyjście do kierowania przyciskiem nożnym lub we wbudowany interfejs z wyjściami oraz wejściami cyfrowymi. Są one dedykowane do pracowania ze sterownikami PLC a także z systemami zaliczanymi do automatyki przemysłowej. Generatory mają niewielkie rozmiary, a głowice wzbudników upraszczają montaż w istniejących systemach automatyki, liniach produkcyjnych oraz na manipulatorach robotów przemysłowych.

Dokładna charakterystyka urządzenia znajduje się pod adresem https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/, a jeśli klient chce się dowiedzieć więcej, może również skonsultować się ze sprzedawcami. Wybrane aplikacje, w jakich można używać nagrzewnicę to: lutowanie indukcyjne, lutowanie węglików oraz hartowanie indukcyjne. Dla kupujących udostępnione są modele: o mocy 3kW z zasilaniem jednofazowym, o mocy 6kW z zasilaniem trójfazowym, o mocy 12kW z zasilaniem trójfazowym a także o mocy 20kW z zasilaniem trójfazowym. Grzejnictwo indukcyjne to efektywna metoda nagrzewania i topienia metalu znajdująca zastosowanie w licznych procesach o przeznaczeniu przemysłowym.

Wykwalifikowani inżynierowie zajmują się wykonaniem linii technologicznych, w jakich głównym elementem są nagrzewnice. To one odpowiadają za trwałość oraz użyteczność urządzeń. Poza przemysłem nagrzewnice można także zastosować w laboratoriach. Opanowana w firmie energoelektronika umożliwia opracowanie nowoczesnych maszyn, o dużej sprawności energetycznej.

Close
Październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031